Οι μαθητές και μαθήτριες των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων του σχολείου μας το σχολικό έτος 2015-16 συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο», το οποίο απευθύνεται σε μαθητές Ε΄ και Στ΄ τάξης Δημοτικών Σχολείων της εκπαιδευτικής περιφέρειας του Σχολικού Συμβούλου της 3ης περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Κυκλάδων κου Κλουβάτου. Το πρόγραμμα σχεδιάστηκε και υλοποιείται από την 3η Περιφέρεια Δημοτικής Εκπ/σης Κυκλάδων και το ΚΕΠΛΗΝΕΤ Κυκλάδων, με την τεχνολογική υποστήριξη και του Πανεπιστημίου Αιγαίου.

Περισσότερα: Ασφάλεια στο διαδίκτυο ? Αξιολόγηση της πληροφορίας

Η παρουσίαση χρησιμοποιήθηκε στη βραδινή εκδήλωση ενημέρωσης που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο με σκοπό την ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων του Σχολείου μας.
Στην εκδήλωση συμμετείχε ο Σχολικός Σύμβουλος 3ης Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Κυκλάδων κος Κλουβάτος Κωνσταντίνος και εξ αποστάσεως ο προϊστάμενος ΚΕΠΛΗΝΕΤ Κυκλάδων κος Τζιμόπουλος Νίκος.

Ασύγχρονη Μάθηση

LMS