Σας ενημερώνουμε ότι στα πλαίσια του εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 το πρόγραμμα του σχολείου μας θα διαμορφωθεί ως εξής:

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022

Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα έρθουν χωρίς τσάντες στο σχολείο στις 8:15.

Το πρωινό δρομολόγιο του λεωφορείου θα γίνει κανονικά.

Η γιορτή που έχουν οργανώσει οι δάσκαλοι και οι μαθητές/τριες των Α και Β τάξεων θα ξεκινήσει στις 9:00 και είστε προσκεκλημένοι να παρευρεθείτε όσοι και όσες επιθυμείτε.

Υπενθυμίζουμε ότι η χρήση της μάσκας σε εσωτερικούς χώρους είναι προαιρετική.

Μετά το τέλος της γιορτής θα κάνουμε δοκιμαστική παρέλαση.

Οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν στις 11:00. Οι μαθητές/τριες που μετακινούνται με λεωφορείο θα αποχωρήσουν κι εκείνοι την ίδια ώρα.

Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022

Οι μαθητές/τριες θα συγκεντρωθούν στο σχολείο και θα ξεκινήσουμε για την εκκλησία στις 9:30.

Μετά το τέλος της Δοξολογίας θα ακολουθήσει επιμνημόσυνη δέηση στο μνημείο πεσόντων και στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί η μαθητική παρέλαση.

Μετά το τέλος της παρέλασης, ο κάθε γονέας-κηδεμόνας παραλαμβάνει το παιδί του και αποχωρεί από τον χώρο της παρέλασης.

Χρόνια πολλά σε όλες και όλους!

Ασύγχρονη Μάθηση

LMS