Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας είχαν την την ευκαιρία να ζήσουν μια μοναδική εμπειρία.

Καταγραφή  Καταγραφή2
 Καταγραφή3  Καταγραφή4

Μέσα από τα γυαλιά της εικονικής πραγματικότητας περιπλανήθηκαν στον σε πόλεις τους κόσμου και είδαν από ψηλά πόλεις και αξιοθέατα, επισκέφτηκαν μουσεία φυσικής ιστορίας και είδαν τους δεινόσαυρους να ζωντανεύουν και καταδύθηκαν στα βάθη των ωκεανών και κολύμπησαν δίπλα σε καρχαρίες και φάλαινες.

Οι μαθητές/τριες των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων είχαν την ευκαιρία να περιπλανηθούν και αυτοι σε διάφορα σημεία της γης, αλλά και να ταξιδέψουν στο διάστημα και να πλησιάσουν σε απόσταση αναπνοής τους λανήτες του ηλιακού μας συστήματος. Το αποκορύφωμα της όλης εμπειρίας ήταν το αυτόνομο ταξίδι στο διάστημα ως αστροναύτες οδηγώντας ένα διαστημόπλοιο.

Μικροί και μεγάλοι μαθητές/τριες αποτύπωσανσε λέξεις την εμπειρία τους και με αυτές δημιουργήσαμε το ακόλουθο συννεφόλεξο.

wordle cloud