Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε για το πρόγραμμα του εορτασμού της εθνικής επετείου της  25ης Μαρτίου:

Την Τρίτη 24 Μαρτίου

Προσέλευση μαθητών στις 8:30, για τους μαθητές που μετακινούνται με λεωφορείο το πρωινό δρομολόγιο θα γίνει κανονικά,  στις 9:00 το πρωί θα ξεκινήσει η μαθητική γιορτή.

Την Τετάρτη 25 Μαρτίου

Προσέλευση των μαθητών στο σχολείο στις 9:00, εκκλησιασμός και έπειτα παρέλαση. Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας θα παρελάσουν με παραδοσιακές στολές (τσολιάδες, ή βρακάδες τα αγόρια και Αμαλίες τα κορίτσια) όσοι από τους μαθητές/τριες δε μπορούν να βρουν παραδοσιακές στολές θα παρελάσουν με μπλε και άσπρο (πουκάμισο ή μπλούζα).

Όσοι από τους μαθητές που μετακινούνται με λεωφορείο και δεν θα αποχωρήσουν με τους γονείς τους, θα αποχωρήσουν με το λεωφορείο μετά την παρέλαση.

Η συμμετοχή όλων των μαθητών και των μαθητριών στις εκδηλώσεις του σχολείου είναι υποχρεωτική.